Міжнародна Антинаркотична Асоціація

Лікування наркоманії

Наркотична залежність (або наркоманія) - це важка хронічна прогресуюча та рецидивуюча хвороба, яка, окрім безлічі різноманітних побічних ускладнень, часто має смертельний результат.

Лікування наркоманії

Регулярно вживаючи наркотики, людина не здатна зупинитися самостійно і відмовитися від згубної звички. Саме тому лікування наркозалежності повинно виконуватися виключно професіоналами, які знають всі нюанси захворювання. Тільки досвідчений лікар може правильно провести детоксикацію, грамотно призначити лікування, переконати людину відмовитися від психотропних речовин назавжди та повернутися до повноцінного життя.

Міжнародна Антинаркотична Асоціація — це команда з найкращих психологів, наркологів, арт-терапевтів і фахівців із соціальної допомоги. Ми допоможемо впоратися з проблемою, індивідуально розрахуємо вартість лікування і проведемо його анонімно. З нами кожен наркозалежний отримає другий шанс на нормальне життя. Щоб дізнатися, скільки коштує лікування та отримати професійну консультацію фахівця, звертайтеся в наші філії в Рівному та інших містах України.

Види та ознаки наркозалежності

Існують різні види психотропних речовин, які по-різному впливають на людину і вимагають індивідуального підбору лікування. Найчастіше у людей виникає амфетамінова залежність або патологічний потяг до опіатів, марихуани, седативних препаратів, галюциногенів. Про вживання кожного виду цих речовин свідчать характерні ознаки.

При амфетаміновій залежності людина часто перебуває в стані ейфорії, а після вживання опіатів і седативних препаратів всі реакції навпаки стають загальмованими. Ознаками прийому галюциногенів є розширені зіниці, поява галюцинацій, неадекватна поведінка. Для кожного з цих видів залежності необхідно проводити спеціальну детоксикацію, вартість якої обговорюється індивідуально.

У нашому центрі в Рівному проводиться професійне лікування всіх видів наркоманії за доступною ціною. Наші фахівці знають, як зняти симптоми «ломки» та переконати людину звернути з неправильного шляху. Вартість терапії можна дізнатися після проходження діагностики.

Методи лікування наркозалежних

Наркоман зможе успішно позбутися від згубного потягу до психотропних речовин тільки в тому випадку, якщо терапія буде комплексною. Програма лікування повинна складатися індивідуально, а на її ціну впливає цілий ряд факторів. Філії нашої клініки працюють в різних містах України, пропонуючи професійне та ефективне лікування наркоманії Рівне не виняток.

З метою позбавлення пацієнта від наркоманії використовуються різні методики:

 • медикаментозне лікування — дозволяє зняти симптоми «ломки»;
 • психологічне лікування — усуває підсвідомий потяг до наркотиків;
 • гіпноз — застосовується для профілактики рецидивів в рамках загального курсу реабілітації.

Лікування наркозалежності в Рівному: основні етапи

Кожен наркозалежний має свої особливості організму, які потрібно враховувати при позбавленні від згубного потягу до наркотиків. Беручи до уваги стадію наркоманії та стан здоров’я, можна підібрати медикаментозне лікування. Від індивідуальних особливостей наркозалежного також залежить, скільки коштує професійна терапія в клініці.

У нашому закладі для наркозалежних у Рівному курс лікування складається з таких послідовних етапів:

 1. Початкова діагностика.
 2. Детоксикація.
 3. Психосоціальна реабілітація.
 4. Соціальна адаптація.
 5. Профілактика рецидиву.
 6. Ресоціалізація.

Детоксикація і медикаментозне лікування

Після діагностики починається саме лікування. Воно проводиться анонімно та передбачає використання спеціальних препаратів. Щоб очистити організм наркозалежного від токсинів і відновити його працездатність, виконується детоксикація. Вартість такої процедури в наших філіях у Рівному та інших містах України залежить від стадії наркозалежності. Тільки після детоксикації можливо продовжити ефективне лікування наркоманії.

Підбір препаратів для поліпшення фізичного стану наркозалежного виконується індивідуально. Після детоксикації лікар може призначити снодійне, заспокійливе та інші препарати. Скільки коштує таке лікування? Все залежить від особливостей кожного випадку і виду медикаментів. Ціна терапії також визначається тим, скільки часу триватиме курс лікування.

Психологічне лікування наркоманії

На різку відмову від вживання наркотиків реагує не тільки організм, але й психіка. В рамках загальної терапії важливе місце займає подолання психологічної залежності від психотропних речовин. Перебуваючи в стаціонарі нашого центру в Рівному, наркозалежний відвідує заняття з психологом. Вони проводяться анонімно, допомагають людині усвідомити необхідність лікування та боротьби з наркоманією.

Подолання психологічної залежності складається з декількох етапів:

 1. Психосоціальна реабілітація. Після виконання детоксикації важливо, щоб наркозалежний переосмислив свою поведінку, зміг відмовитися від наркотиків і повернутися до нормального життя.
 2. Соціальна адаптація та профілактика зриву. Наші професіонали допомагають наркоману повернутися в соціум після завершення лікування в стаціонарі. Для наших пацієнтів організовуються групи взаємодопомоги, особисті консультації, щоб допомогти колишньому наркозалежному налагодити життя за стінами установи.
 3. Ресоціалізація. Закріплює результати лікування, виробляє вміння правильно реагувати на тригерні ситуації, які можуть підштовхувати наркозалежного повернутися до наркотиків.

Наша клініка в Рівному використовує кращі методики, перевірені на практиці та проводить лікування наркоманії анонімно за прийнятною ціною. Вартість терапії завжди обговорюється індивідуально, оскільки до кожного наркозалежного необхідний свій підхід. Ми допоможемо подолати згубний потяг до наркотиків і повернутися до повноцінного життя в соціумі. Звертайтеся до наших досвідчених фахівців вже сьогодні, щоб на власному досвіді переконатися у високій результативності нашого комплексного лікування!

Етапи лікування

1
Діагностика (формування якомога детальнішого анамнезу)
2
Детоксикація (зняття гострого абстинентного синдрому («синдрому відміни», «ломки»);
3
Психосоціальна реабілітація (подолання фізичної та психічної тяги до наркотичних речовин)
4
Соціальна адаптація (поетапна програма повернення залежного в соціум)
5
Профілактика зриву (особисті консультації, групи взаємопомочі, волонтерство)
6
Ресоціалізація (отримання навичок подолання тяги до наркотичних речовин та тригерних ситуацій

Як розпізнати наркомана?

 • Зовнішні ознаки:
  Поблідніння, неприродньо розширені чи звужені зірниці, уповільнене мовлення, порушення координації, погляд крізь предмети, підвищена пітливість, тремор, а також такі зовнішні ознаки, які вказують на факт вживання: сліди від проколів, згорнуті у трубку бумажки та купюри, колбочки, капсули, скляночки, пластикові пляшки з відрізаним дном, маленькі ложечки.
 • Поведінкові ознаки:
  Дратівливість, нездатність зосередитися та сидіти довго на одному місці, часті зміни настрою, безсоння, апатія та байдужість до оточуючих людей та подій, зникнення з дому цінних речей, грошей, прикрас, а також - незвичайні прохання та потреби, якими людина обґрунтовує необхідність дати їй грошей.
 • Людина після вживання марихуани:
  Зірниці - розширені та блищать, шкіра дуже бліда, сильно пересихають губи, можливі м’язові спазми та пересмикування, можливі галюцинації. Підвищений настрій, активність, посилений голод та спрага. Настрій коливається від радості, гумору, нестримної балакучості - до агресивності, дратівливості, тривоги та страху. Абстиненція - апатія, сон, втрата сил, слабкість. Тривале вживання- головний біль, пітливість, озноб, тремор, агресія, підвищений тиск, знижується здатність запам’ятовувань та розумові здібності, а також здатність до навчання та концентрації.
 • Людина після вживання опіатів:
  Зірниці дуже звужені, почервоніння обличчя та шиї, зуд шкіри. Ейфорія, почуття розслаблення та спокою, людина стає малорухливою. Пізніше - балакучість, характерна підвищена жестикуляція і міміка. Абстиненція - нудота, розширені зірниці, підвищена температура, блювота, біль у тілі, прискорений пульс, безсоння, пітливість, виділення з носу. Тривале вживання - дратівливість, агресія, емоційна нестабільність.
 • Людина після вживання стимуляторів (кокаїн, амфетамін):
  Розширені зіниці, м’язові посмикування, поблідніння, підвищений тиск. Підвищена фізична активність, ейфорія, неуважність, втрата бажання їсти, пити та спати. Абстиненція - безсилля, біль в тілі, підвищене серцебиття, посилений апетит, затяжний сон. Тривале вживання - депресії, сильна тривога, апатія, втома, безсоння, дистрофія, параліч кінцівок та слабоумство.
 • Людина після вживання галюциногенів:
  Розширення зіниць, уповільнення пульсу, погіршення координації. Людина бачить незвичайні кольори, чує незвичні звуки, марить. Порушення здатності логічно мислити, неадекватні дії та вчинки. Абстиненція - депресія та часткові наслідки дії наркотику.
 • Людина після вживання снодійних-седативних речовин:
  Спочатку - пригнічений стан, заторможеність та м’язова слабкість, можливі марення, втрата відчуття реальності. Потім - бажання рухатися, але рухи погано скоординовані, балакучість, розширені зірниці, різка зміна настрою, знижений пульс, почервоніння шкіри, слиновиділення, пітливість. Завершальний етап - поблідніння та глибокий сон.

БЛИЗЬКИЙ ЛЮДИНА В БІДИ?
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

Відгуки та подяка