Міжнародна Антинаркотична Асоціація

Про нас

Місія організації

– досягнення довічної  стійкої ремісії залежної людини, її повноцінна соціальна адаптація та комфортне і щасливе життя в тверезості; 
– масова інформаційно-просвітницька та профілактична діяльність з метою зменшення рівня наркотизації населення та формування негативного ставлення до наркотичної субкультури;
– допомога одужуючим залежним людям у їхній подальшій соціалізації, зокрема, в отриманні освіти та працевлаштуванні.

Про асоціацію

Міжнародна Антинаркотична Асоціація – це громадська спілка, яка здійснює профілактику проявів залежності на всіх трьох рівнях. Міжнародна Антинаркотична Асоціація включає в себе міжнародну громадську організацію «Центр Здорової Молоді», науково-дослідницький Європейський Інститут Залежності «Адомед», відділ, який займається популяристично-просвітницькою діяльністю серед населення та зокрема – серед молоді, заклади психосоціальної реабілітації у понад 16-ти регіонах України, а також в Грузії та Молдові. 

Унікальність ГС «МАА» полягає у наданні не тільки послуг з реабілітації залежних людей, а й послуг їхньої подальшої ресоціалізації та соціальної адаптації, які необхідні їм для повернення в соціум. До робочої команди Асоціації входять тільки кращі фахівці з залежності, дипломовані наркологи, психотерапевти, психологи та адиктологи з багаторічним досвідом роботи в галузі залежності, арт-терапевти, фельдшери, тренера та соціальні працівники. Усі співробітники Міжнародної Антинаркотичної Асоціації постійно проходять різноманітні тренінги та курси для підвищення своєї кваліфікації та обізнаності щодо новинок, змін та тенденцій в галузі залежності та її терапії. 

В межах своєї соціальної діяльності Асоціація на постійній основі проводить відкриті безкоштовні групи та семінари для людей, страждаючих від хвороби залежності, а також для їхніх родичів та близьких; просвітницькі акції; інформаційні заходи; спортивні та розважальні турніри та змагання, спрямовані на пропаганду тверезого та здорового способу життя.

Міжнародна Антинаркотична Асоціація займається волонтерською та благодійною діяльністю, допомагає людям похилого віку та дітям з особливими потребами; цілодобово забезпечує безкоштовну консультацію залежних людей та їхніх родичів по гарячій лінії. ГС «МАА» вже давно здобула репутацію соціально активної та відповідальної організації серед усіх місцевих та всеукраїнських урядових організацій, органів місцевого самоврядування, громадських спілок та суспільних діячів.

12 років
16 регіонів України
54 центрів
7500 здорових людей

Методика

Психосоціальна реабілітація є найбільш ефективним на сьогоднішній день методом лікування як хімічної, так і нехімічної залежності. Вона застосовується для відновлення поведінкових, мотиваційних та емоційних порушень, порушень мислення, взаємодії з навколишнім світом та соціальної адаптації людини, а також – для відновлення власного потенціалу та ресурсу самого пацієнта.

Психосоціальна реабілітація ґрунтується на основі 12-крокової програми та відбувається в межах терапевтичної спільноти під наглядом кваліфікованих психотерапевтів, наркологів, психологів, адиктологів та фахівців з хімічної залежності. 

Метою курсу – є повна свідома відмова людини від старої залежної моделі мислення та поведінки, та формування в неї нової конструктивної та ефективної моделі.

Лікування залежності здійснюється одраз ж в 4-х напрямках: 

  1. біологічний (детоксикація, медикаментозна терапія, ЛФК, фізична реабілітація);
  2. психологічний (групові та індивідуальні психотерапії, консультації з фахівцями, щоденна робота з емоціями (аналіз емоцій на початку і наприкінці кожної групи), написання письмових робіт та групи профілактики зриву, ін.);
  3. соціальний (взаємодія з іншими членами терапевтичної спільноти, розподіл обов`язків та ролей, подальша соціальна адаптація (ресоціалізація), налагодження відносин з родиною та близькими);
  4. духовний (підвищення рівня моральності та знайомство з духовними принципами, завдяки відвідуванню груп духовно-морального розвитку, щоденному читанню та розбору Біблії, відвідуванню церков та храмів).

Курс психосоціальної реабілітації триває півроку та повинен проходити виключно у закритому стаціонарі. Потім одужуюча людина переходить на програму соціальної адаптації або ресоціалізації, яка також триває півроку, та спрямована на створення комфортних та безпечних умов для повернення людини в соціум. За цей час одужуючі учасники програми проживають на спільній квартирі, працюють разом та перебувають у соціумі перший час також разом, щоб зменшити ризики зриву. 

Рекомендований курс психосоціальної реабілітації та ресоціалізації триває два роки, адже саме цей період є мінімально безпечним для залежної людини, щоб повністю отримати та закріпити усі необхідні для життя в тверезості навички та вміння, повністю звикнути до нової конструктивної моделі поведінки, навчитися ефективно боротися з тягою та долати тригерні ситуації, соціально адаптуватися до соціуму, знайти своє місце у світі та самореалізуватися.

Наші документи

НАШИ ПАРТНЕРЫ

Відгуки батьків

Безкоштовна консультація